Zabiegi świadczone przez kliniki ginekologii estetycznej w Katowicach

Czym jest ginekologia estetyczna?

Popularność zabiegów ginekologii estetycznej w ostatnich latach znacząco wzrosła. Jest to związane z odczarowaniem tematu tabu, jakim były kobiece organy płciowe. Kobiety świadome swojej wartości, pragną czuć się komfortowo w swoim ciele. Większość osób posiada pewne defekty ciała. Bywa, iż wspomniane defekty wpływają na codzienne życie.

Niezadowolenie wynikające ze swojego ciała, może doprowadzić do psucia relacji w związku, a z czasem do jego rozpadu. Na ratunek przychodzi ginekologia estetyczna. Niewielkie zabiegi mogą znacząco wpłynąć i zwiększyć komfort życia kobiet.
Kliniki estetyczne w swoich ofertach posiadają liczne zabiegi dedykowane kobietom. Ginekologia estetyczna dedykowana jest osobom, które mają problemy związane ze strefami intymnymi, powstałymi na skutek przebytych chorób czy porodu. Odczuwają nieustanne swędzenie, suchość, ból szczególnie w czasie stosunku, czy kobiety mające problem z nietrzymaniem moczu, powstałe na skutek przyjmowanych leków, porodu czy wrodzonych wad.

Rodzaje zabiegów ginekologii estetycznej

Zadaniem zabiegów, w których wykorzystuje się wiązkę lasera jest regeneracja oraz odmłodzenie miejsc intymnych. Te nieinwazyjne zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjentek. Służą polepszeniu komfortu życia kobiet. Przywracają naturalne pH kobiet oraz zwiększają elastyczność ścianek, ich napięcie oraz nawilżenie. Laser podrażnia mięśnie, co powoduje ich obkurczenie. Powoduje to wzrost produkcji kolagenu, który jest niezwykle cenny dla naszej skóry. Laser może okazać się zbawienny dla kobiet, które borykają się z dolegliwością nietrzymania moczu.

To dokuczliwe schorzenie powstaje na skutek osłabienia mięśni dna miednicy. Rozciągnięcie pochwy, do którego może dojść na skutek porodu, zmieniają kąt nachylenia cewki. Terapia laserowa powoduje wzmocnienie ścian pochwy. O liczbie zabiegów decydują potrzeby klientki. Aby przystąpić do zabiegu należy posiadać wynik cytologii wykonanej w ostatnim pół roku oraz aktualne badanie ginekologiczne.

Dużą popularnością pośród klientek cieszy się lifting krocza. Przeprowadzany jest w przypadku defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Defekty te najczęściej powstają na skutek przebytych porodów i koniecznością rozcięcia bądź szycia krocza. Kobiety skarżące się na tzw. luźne krocze, odczuwają dyskomfort podczas stosunków seksualnych. Polega na zaczepieniu nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Nici wprowadzane są przez kilka niewielkich nacięć skóry. Zabieg kończy się w chwili zawiązania nici. Zabieg ten znacząco wpływa na poprawę estetyki. Jest małoinwazyjny, dzięki czemu kobiety od razu mogą wrócić do sprawowanych funkcji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Kliniki ginekologii estetycznej mieszczące się w Katowicach świadczą usługi na najwyższym poziomie. Zatrudnieni w nich specjaliści cieszą się uznaniem oraz zaufaniem pacjentek. Decydując się na zabieg, który znacząco wpłynie na komfort życia, należy zdać się na osoby wykwalifikowane, które poświęciły życie dla ratowania oraz pomocy osobom potrzebującym.

Sprawdź również: https://artesmed.pl/ginekologia-estetyczna-labioplastyka/