Sztuczne kwiaty – atrakcyjna dekoracja

Chociaż nic nie zastąpi delikatności i zapachu świeżych, kolorowych kwiatów, nie zawsze jednak są one dostępne, a dodatkowo wymagają pielęgnacji, uwagi czy odpowiedniego ustawienia. W niektórych sytuacjach można zdecydować się na sztuczne kwiatowe dekoracje. Wysokiej jakości kwiaty sztuczne doskonale imitują prawdziwe rośliny. Mają wiele zalet, niekiedy też idealnie pasują do wystroju danego wnętrza.

Szereg zalet
Jedną z najszybciej odkrywanych zalet sztucznych kwiatów jest to, że niezależnie od warunków, pogody, temperatury, upływu czasu mogą bardzo długo cieszyć oczy pięknymi barwami i efektowną kompozycją. Nadają się do tworzenia bukietów we wnętrzach i poza domem, ponieważ wystarczy co jakiś czas je odświeżać (prać lub czyścić z kurzu) by wyglądały atrakcyjnie. O ile wiosną, latem czy nawet jesienią nie ma większego problemu z pozyskaniem okolicznościowych, świeżych bukietów, tak dekorowanie zimą czegokolwiek za pomocą kwiatów nie jest ani łatwe, ani długotrwałe. Jeśli ktoś planuje dekorację w innej formie – jak chociażby girlandy, wieńca, ikebany – również najlepiej będą wyglądały sztuczne kwiaty, które nie zwiędną po krótkim czasie, nie opadną im płatki ani nie powykrzywiają się gałązki.

Estetyka godna polecenia
Nie każdemu odpowiada wygląd sztucznych kwiatów, ale problem przeważnie dotyczy gorszej jakości imitacji, które zauważalnie odbiegają wyglądem od swoich prawdziwych odpowiedników. Te lepsze (i oczywiście droższe) stanowią bardzo ładne modele przypominające naturalne rośliny. Niekiedy aż trudno odróżnić jedne od drugich. Ponieważ w większości stylowe dekoracje zrobione ze sztucznych kwiatów są produkowane pod okiem znawców – florystów, dekoratorów wnętrz – ich dobór nie jest przypadkowy, podobnie jak dodatków (liści, pączków, itd). Są ustawiane w wazonkach czy dzbankach, lub tworzą efektowne kształty wieńców czy girland. Nowatorskie kompozycje z wykorzystaniem sztucznych kwiatów uwzględniają w kompozycji również takie elementy jak szkło czy metal, a nawet plastik czy wiklinę. Dzięki temu uzyskuje się bardzo świeży efekt, a całość dekoracji nie jest tandetna i niskiej jakości. Tego rodzaju ozdoby nadają się nie tylko do wyposażania wnętrz, ale też jako dekoracyjna forma przystrojenia grobów, ogródków, ganków czy werand. Nieraz sztuczne kwiaty zawisają w koszyczkach nad schodami, lub obok źródeł światła (w tym miejscu nie można by umieścić prawdziwych z uwagi na temperaturę).

Szukasz nowych barw? Sprawdź http://www.coolflowers.pl/ – zapraszamy !

  • Pogrzeby kompleksowo https://jakubisiak.eu/zaklad-pogrzebowy-warszawa-ursynow/ kompleksowe us?ugi pogrzebowe
  • silbo.pl
  • Dodaj komentarz