W oczekiwaniu na wyprzedaże

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to trudny okres, ponieważ wielu z nas wszystko zostawia na ostatnią chwilę. Sklepy przeżywają oblężenie, tracimy czas i nerwy na stanie w kolejkach a później w pocie czoła musimy zadbać o to, aby nasz dom błyszczał i wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Symbolem świąt jest choinka, ustawiamy ją w najbardziej eksponowanym miejscu naszego domu, pięknie ubrana ma za zadanie codziennie cieszyć nas swoim widokiem. Odgrywa jeszcze jedną bardzo istotną rolę, znajdują się pod nią prezenty świąteczne, które ze swoimi najbliższymi rozpakowujemy po wieczerzy wigilijnej. Właśnie prezenty zawsze spędzają nam sen z powiek, co roku są te same pytania, co kupić?, jak zaskoczyć?, dlatego kupowanie prezentów zostawiamy na ostatnią chwilę.

Takie postępowanie jest złe, ponieważ bardzo często kupujemy prezenty po zawyżonych cenach, zakupy tuż przed świętami to najgorszy moment, wówczas sklepy celowo podnoszą ceny, bo liczą właśnie na takich klientów.

Jeśli wiemy z jakiego typu prezentów nasi najbliżsi się cieszą, to warto pomyśleć o wcześniejszych zakupach i przechować prezenty do świąt. Takie działanie z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić niemałe środki finansowe, które będziemy mogli spożytkować na inne cele. Sklepy bardzo często zapraszają nas na wyprzedaże, jeśli chodzi o sklepy odzieżowe to najbardziej opłacalna jest czerwcowa wyprzedaż, wówczas markowe ubrania możemy zakupić nawet z 70% zniżką, kupno prezentu w tym miesiącu i przechowanie go do grudnia jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jeśli planujemy zakup prezentu w sklepie rtv-agd to warto bliżej przyjrzeć się wyprzedaży pod nazwą Black Friday, czyli tłumacząc z angielskiego: czarny piątek. Pomysł ten jest ściągnięty ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na tego typu promocjach ludzie wręcz walczą ze sobą o zaniżone cenowo produkty. W Polsce jeszcze do takich sytuacji nie dochodzi, ale kupno świątecznego prezentu w tym właśnie dniu pozwoli nam na oszczędności. Również moment otwarcia nowego sklepu w naszej okolicy jest idealną chwilą na zakupy. Sklep chcąc przyciągnąć jak największą ilość osób na otwarcie, przyciąga je wyjątkowo atrakcyjnymi cenami, które obowiązują tylko w tym dniu.

  • Remstal