Samochód BMW G30

BMW G30 jest to samochód osobowy reprezentujący klasę premium. Ten model został zaprezentowany w październiku 2016 roku, a z kolei do sprzedaży trafił on w lutym 2017 roku. Jest to siódma i przede wszystkim najnowsza generacja BMW serii 5. Samochód ten, stworzono na modułowej platformie podłogowej, która była wykorzystana już wcześniej przez największą limuzynę BMW, czyli przez model G11. Wyprodukowano także odmiany hybrydowe typu plug-in, zarówno na bazie limuzyny, jak i także kombi, które zostały wyposażone w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę.
Warto wiedzieć, iż model początkowo oferowany był z następującymi silnikami, takimi jak: 520d, 530d, 530i, 540i. Z kolei później w marcu 2017 roku do gamy jednostek dołączył najmocniejszy motor M550i, hybryda plug-in 530e o łącznej mocy 252 KM oraz model 520d EED o zmniejszonym współczynniku oporu powietrza. Najnowsze silniki, takie jak: 525d, 540d, M550d pojawiły się w sprzedaży od lipca 2017 roku. Warto wiedzieć, iż podczas 87 imprezy samochodowej w Genewie, została zaprezentowana odmiana kombi, która trafiła do oferty w maju bieżącego roku. W tym samym miesiącu, co odmiana Touring, zaprezentowano chińską wersję G38. W tej wersji rozstaw osi zwiększono o 133 mm względem europejskiego modelu.
Model ten zaliczany jest do segmentu E. Poprzednikiem tego samochodu osobowego jest pojazd BMW F10. Model pojawił się na rynku w wersji jako: 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. Auto wyposażone było w 4-cylindrowe, 6-cylindrowe oraz 8-cylindrowe silniki. W tym pojeździe występowała 8-biegowa skrzynia automatyczna oraz 6-biegowa ręczna skrzynia biegów. Wymiary tego modelu są następujące:

długość, w zależności od konkretnego modelu wynosi od 4936 mm do 4962 mm,
szerokość jest stała i wynosi 1868 mm,
wysokość, w zależności od konkretnego modelu wynosi od 1467 mm do 1498 mm,
rozstaw osi wynosi 2975 mm.

Dodatkowo warto wiedzieć, iż na przykład pojemność zbiornika paliwa w tym modelu wynosi 68 litrów. Z kolei, pojemność bagażnika w zależności od typu, wynosi następująco: sedan ma pojemność wynoszącą 530 litrów, a kombi ma pojemność wynoszącą 570 – 700 litrów. Z całą pewnością można stwierdzić, że model ten jest konkurencją dla następujących modeli, takich jak: Audi A6 oraz Mercedes-Benz klasy E.                     Podstawowe wyposażenie tego samochodu osobowego obejmuje liczne systemy z zakresu wspomagania kierowcy. Przykładem takiej opcji jest asystent wymijania oraz ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku. Innym przykładem takiej opcji jest asystent zmiany pasa ruchu i utrzymania toru jazdy. Opcja ta działa do prędkości 210 kilometrów na godzinę. Wyposażenie podstawowe obejmuje również inteligentny tempomat. Ten samochód osobowy posiada także funkcję zdalnego parkowania za pomocą aplikacji w smartphonie. Z całą pewnością, parametry te robią ogromne wrażenie. Przede wszystkim dzięki tym wszystkim opcjom, jazda jest dużo bezpieczniejsza oraz bardziej komfortowa. Można śmiało stwierdzić, iż samochód osobowy BMW G30 jest klasą samą w sobie.

Więcej szczegółów dotyczących samochodów BMW znajdziesz na:

https://gdansk.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane-do-odbioru/BMW-X4-xDrive-20d-Bialy,7nilA8BxGekGIS4JI0nUuM

https://gdansk.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane

https://gdansk.bmw-bawariamotors.pl/samochody-nowe-do-odbioru/BMW-X5-X5-xDrive-25d-Czarny,6PksxXbzTznRnv0HW3aHk8

  • bawariamotors.pl/bmw/