Rehabilitacja a leczenie rwy kulszowej

Podczas zmagań z różnymi dolegliwościami, które wpływają na codzienne funkcjonowanie, szuka się różnych sposobów na to, by uśmierzyć dokuczliwy ból. Podstawą jest prawidłowe zdiagnozowanie choroby, bo tylko wtedy możliwe jest podjęcie działań, które doprowadzą do tego, że chroniczny ból stanie się jedynie wspomnieniem.

Niezwykle ważna jest szybka reakcja i interwencja lekarska, gdy ma się do czynienia z rwą kulszową. Jest to przypadłość dotykająca dużą część osób w różnym wieku. Można powiedzieć, że choroba ta nie patrzy ani na wiek, ani na to, czy dana osoba prowadzi bierny, czy aktywny tryb życia. Ból zazwyczaj pojawia się niespodziewanie, ale niestety tak szybko, jak się pojawił, to nie znika. Odznacza się on dużym natężeniem i sprawia, że wykonywanie codziennych obowiązków jest znacznie utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

Jest to zespół dolegliwości cechujących się przede wszystkim bólem pośladka i wewnętrznej strony uda. Poza tym można zaobserwować i odczuć na własnej skórze, jeśli jest się zaatakowanym przez tę dolegliwość, że bolą także plecy i w niektórych przypadkach stopa.

Ważnym elementem leczenia jest rehabilitacja, bez której trudno o jakiekolwiek efekty. Skuteczna jest metoda ARP Wave, dzięki której ból odcinka lędźwiowego można uśmierzyć już po pierwszym zabiegu. W takiej sytuacji możliwe jest odstawienie leków przeciwbólowych, które przyjmuje się w pierwszej kolejności, gdy tylko uaktywni się zespół bólowy. Leczenie rwy kulszowej nie jest łatwe, ale może być skuteczne, jeśli podejmie się działanie. W niektórych przypadkach ból przechodzi samoistnie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się ponownie i to bez uprzedzenia. Żeby móc długo cieszyć się zdrowiem niezbędne jest zażywanie ruchu. Nie jest powiedziane, że trzeba codziennie poddawać swoje ciało żmudnemu wysiłkowi fizycznemu na siłowni, ale warto przynajmniej pamiętać o podstawowej dawce ruchu na co dzień. Po całym dniu pracy siedzącej ruch jest wręcz konieczny. Tylko wtedy, gdy ćwiczy się, lub przynajmniej często spaceruje, mięśnie stabilizujące kręgosłup się umacniają, a to z kolei minimalizuje ryzyko powstania rwy kulszowej. Ból, który spowodowany jest wystąpieniem rwy kulszowej, w dużej mierze spowodowany jest uciskaniem nerwów w lędźwiowym odcinku pleców. Warto zadbać o profilaktykę i podczas długotrwałej pracy siedzącej podkładać poduszkę, w okolice tego odcinka, żeby w pewnym stopniu odciążyć kręgosłup.

Nie jest jednak powiedziane, że na tę dolegliwość nie cierpią sportowcy, czy osoby aktywne sportowo. Nieprawidłowa stabilizacja kręgosłupa i napięcie mięśni przydarza się także osobom aktywnym. Decydując się na rehabilitację, która wydaje się w takim przypadku niezbędna, warto wybrać wysokiej klasy gabinet, w którym pracują doświadczeni rehabilitanci i masażyści. Od ich doświadczenia i podjętych działań zależy, jakie i kiedy, widoczne będą wyniki podjętego leczenia. Regularne masaże wpływają pozytywnie na rozluźnienie mięśni, dzięki czemu nerwy wokół kręgosłupa nie są narażone na ucisk.

Więcej informacji:
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-ile-trwa-bol-jak-przyspieszyc-powrot-do-zdrowia
https://rehabilitacja-arpwave.pl/co-zamiast-lekow-na-rwe-kulszowa