Nowoczesne osiedla deweloperskie w Katowicach

Czy warto wybierać mieszkanie w nowoczesnym, deweloperskim bloku, czy może lepszym pomysłem jest zakup czegoś z rynku wtórnego, a może w ogóle wybranie domu jednorodzinnego? Na te i inne pytania postanowiliśmy odpowiedzieć w kolejnym z naszych poradników na temat przeprowadzek i rozpoczynania życia w nowym miejscu.

W stolicy Śląska buduje się obecnie cała gama nowych osiedli. Pojawiają się zarówno na obrzeżach miasta, jak i w samym centrum, tam gdzie likwiduje się na przykład zakłady produkcyjne i obszar po nich trzeba jakoś zagospodarować. Wtedy najczęściej pojawia się deweloper Katowice mają już dzięki temu bardzo duży udział nowych budynków w ogólnej liczbie bloków mieszkalnych, a to z kolei prezentuje same zalety. Przede wszystkim trzeba tu jasno podkreślić, że nowe bloki dają nadzieję na bardzo długie życie samych budynków. Jeśli chodzi o budownictwo wielkopłytowe z czasów PRL, to oficjalnie było ono przewidziane na około 50 lat życia, a później rozbiórkę. Okazuje się, że sporo bloków będzie nadawać się do zamieszkania przez dłuższy czas, jednak pewną część rozbiórka nie ominie. Niestety również stare kamienice powoli zaczynają się rozpadać i nie pomagają nawet generalne remonty. Tymczasem nowe osiedla deweloperskie budowane są w taki sposób, że spokojnie wytrzymają 100, a nawet 200 lat.

Na nowoczesnym osiedlu mamy przede wszystkim dostęp do wszystkich niezbędnych usług. Pod ręką są sklepy, w pobliżu przedszkola, szkoły, przystanki autobusowe, główne ulice. Jednak co chyba szczególnie istotne, jest tam bardzo bezpiecznie. Wynika to z tego, że praktycznie każde nowe osiedle jest bardzo dobrze ogrodzone, a wewnątrz zainstalowana jest gęsta sieć kamer monitoringu. Dostęp na teren osiedla mają tylko mieszkańcy, a osoby z zewnątrz mogą dostać się do środka tylko za wyraźną zgodą mieszkańców. Powoduje to, że bez problemu możemy puszczać dzieci bez opieki, ponieważ szanse, że coś złego im się tu przytrafi, są bliskie zeru. Nie jest więc niczym dziwnym, że na te osiedla sprowadzają się głównie ludzie młodzi, którzy zaczynają własne życie, zakładają rodziny.

Osiedla w powyższym stylu buduje dziś niemal każdy deweloper Katowice zaczynają się już od nich roić, co rusz gdzieś pojawiają się dźwigi i w szybkim tempie rosną w górę kolejne budynki. Często jeszcze na etapie projektu inwestor poszukuje chętnych na mieszkania, przeprowadzane są rezerwacje. Jeśli więc marzy nam się mieszkanie w nowoczesnym, deweloperskim bloku, nie czekajmy na ostatnią chwilę, by inni nie zabrali nam najlepszych mieszkań.

Więcej o deweloperze w Katowicach przeczytasz na: https://bardowskiego1.pl/o-inwestorze/tdj-estate/