Regały magazynowe

W magazynach małych osiedlowych sklepików jeszcze można spotkać drewniane regały magazynowe. Najczęściej są to regały półkowe, przeznaczone do przechowywania tak zwanej drobnicy, w kartonach, różnego typu pudełkach czy luzem. Najczęściej jednak regały drewniane zastąpiły z powodzeniem metalowe. Są łatwiejsze w utrzymaniu i posiadają większą nośność niż te stare. W piwnicach i małych magazynach można spotkać również regały plastikowe, ale stanowią one niewielki ułamek wszystkich regałów. Metalowe regały magazynowe można podzielić ze względu na towar składowany na nich na paletowe i półkowe.

Półkowe rolkowe można spotkać w archiwach, przesuwają się one na szynach i w ten sposób organizują nam powierzchnię magazynową. Regały półkowe często stosujemy w małych magazynach, albo wraz z tymi do palet w dużych sklepach, gdzie część magazynowa jest jednocześnie wystawą sklepową.

Regały magazynowe możemy podzielić ze względu na sposób przechowywania palet.

Regały standardowe to dwa regały półkowe odwrócone do siebie plecami o różnym rozstawie półek tak, że cały towar jest dostępny. Na nich przechowujemy razem palety i drobnicę.

Innym sposobem przechowywania palet tych samych rozmiarów jest system wjazdowy przeznaczony do pracy wózkiem widłowym. Regały z tyłu posiadają ograniczniki, aby ładowane palety nie przeleciały na drugą stronę.W tym systemie jest dostęp do każdej palety osobno.

System wjazdowy przeznaczony jest dla towarów krótkoterminowych. Działa na zasadzie pierwsze weszło ostatnie wyszło. Przechowuje się tu palety o zbliżonych rozmiarach.

Jest również system Push- Back. To wielopoziomowa zabudowa w zblokowanych tunelach przeznaczona do pracy wózkami push – back.

Towary dłużycowe potrzebują regałów wspornikowych. To specjalny rodzaj regałów magazynowych zbudowany z metalowej ścianki z bolcami. Są zrobione z twardej stali tak by wytrzymać spore obciążenia. Nadają się do przechowywania prętów. listew i innych towarów o nietypowych kształtach.

Kolejne regały magazynowe to antresole wielopoziomowe. To regały z podestami zaprojektowane tak by prócz towarów mogli na nich pracować ludzie.

Przedstawione powyżej systemy regałów magazynowych mogą istnieć i działać oddzielnie bądź w różnego rodzaju kombinacjach. Wszystko zależy od inwencji i potrzeby. Mówi się, że regały powyżej 1,8 metra należą do regałów wysokiego składowania, a ograniczeniem wysokości jest tylko sufit. Metalowe regały magazynowe mają o wiele większą nośność niż drewniane czy plastikowe, są estetyczne i kolorowe oraz łatwiejsze w utrzymaniu niż ich drewniani poprzednicy. Systemy te z powodzeniem organizują przestrzenie magazynów na całym świecie.

Nowe modele regałów magazynowych: http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1 ! Zapraszamy!