Potęga kwiatów. Funkcje jakie kwiaty pełnią w naszym życiu.

Za pomocą kwiatów możemy wyrazić swoje uczucia, uczcić czyjąś pamięć, podziękować komuś, wyrazić szacunek, uświetnić uroczystość i podniosłość chwili. Właściwie czego nie możemy zrobić za pomocą kwiatów? Są niezmiernie uniwersalne. Kłopot mogą sprawić tylko w trzech sytuacjach:

  1. kiedy przyniesiemy je do szpitala – kwiaty przynoszone dla chorego widzimy w niejednym filmie. Pięknie wyglądają, potrafią poprawić humor choremu ale w polskich szpitalach nie są mile widziane i niezwykle rzadko praktykowane.
  2. kiedy obdarowana osoba ma uczulenie – zwłaszcza, gdy dotyczy to alergii na konkretny gatunek. Wówczas podarek sprawi więcej przykrości i niedogodności niż przyjemności.
  3. kiedy nieodpowiednio dobierzemy rodzaj kwiatów do okoliczności i symbolika będzie mówiła coś zupełnie innego niż nasze uczucia lub zamiary względem obdarowanej osoby.

Kiedy już znamy sytuacje, w których unikać wpadek, warto poznać szeroki wachlarz możliwości jakie dostarczają nam te piękne rośliny. Kwiaty to świetny sposób na udekorowanie przestrzeni, zarówno w prywatnym wnętrzu jak i w miejscach publicznych – na zewnątrz oraz wewnątrz. Warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas gatunek dobrze będzie czuł się w danej temperaturze, gdyż na zewnątrz hodowane są inne gatunki, niż te które świetnie prezentują się w pomieszczeniach zamkniętych.

Najczęściej kwiaty wykorzystujemy, gdy chcemy podarować je wybranej osobie. Zwykle dzieje się to z okazji imienin lub urodzin oraz wszelkich rocznic. Bywa jednak też tak, że chcemy za coś podziękować, przeprosić lub wyrazić inne swoje uczucia. W takiej sytuacji warto sprawdzić symbolikę wybranych kwiatów, by właściwie wyrazić swoje intencje. Np. kolor żółty oznacza zazdrość; różowy, że kogoś lubimy; a czerwony oznacza miłość. Również gatunek jest bardzo istotny oraz sposób komponowania i dekorowania bukietu. Najlepiej sprawę powierzyć specjaliście, jeśli boimy się popełnić gafę. Wykwalifikowane florystki w kwiaciarniach znają wszelkie triki dobierania kwiatów do okoliczności.

Jeśli wybieramy się na jakąś uroczystość, której datę znamy od tygodni, jak ślub czy urodziny mamy zazwyczaj wystarczająco czasu, aby się przygotować i poszukać odpowiednich kwiatów. Jednak, w dzisiejszym zabieganym świecie często zostawiamy takie sprawy na ostatnią chwilę. Inna sprawa to sytuacje nagłe, jak pogrzeb i potrzeba złożenia kondolencji, czy konieczność przeprosin. Wówczas z pomocą przychodzą osoby, które zajmują się doborem odpowiednich bukietów i wieńców do sytuacji. Takie wsparcie znajdziemy także w Internecie, np. na stronie https://www.wyslijkwiaty.com, wówczas, bez wychodzenia z domu możemy złożyć zamówienie i mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona pomyślnie. Nie musimy zastanawiać się nad kolorem, gatunkiem, ani przybraniem. Wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę tematyczną i jedną z zaprezentowanych propozycji. Wszystko podane na tacy – widzimy jak wygląda wybrane zamówienie, ile kosztuje, kiedy zostanie doręczone, a nawet mamy możliwość wybrania dodatków, takich jak: czekoladki, misie lub znicze, kiedy wybieramy się na pogrzeb. Możemy zamówić kwiaty do własnego domu, jeśli chcemy wręczyć je osobiście lub wysłać pod wskazany adres.